Arhiva 2009

..:: 2009 - arhiva novosti ::..

12.04.2009.

Prague Handball Cup 2009, 09.-13. travnja 2009.

Prague Handball Cup 2009Nakon odigravanja glavne grupe naši su igrači, u svim natjecateljskim kategorijama u kojima su sudjelovali, ipak ostali bez plasmana u četvrtfinala.

U najstarijoj kategoriji Pastelaše je zaustavila domaća ekipa Dukla Praha, i tako im je prvi poraz na turniru bio odlučujući. U ekipi '94, na žalost, u glavnoj grupi nije bilo pobjede, pa se time dečki nisu niti plasirali u četvrtfinala, dok su ekipu '96 iz nastavka natjecanja izbacile kolege iz susjednog nam kluba ZG Dubrava.

11.04.2009.

Prague Handball Cup 2009Nastavak turnira sasvim Pastelaši su odigrali sasvim zadovoljavajuće - 4 pobjede i dva poraza. Završeno je odigravanje preliminarnih grupa, i sve su se tri ekipe plasirale u A-finale turnira, odnosno omogućile su si igranje glavne runde. Posebno treba staknuti da je najstariju ekipu koja je grupu odigrala bez poraza.

U nedjelju se dečki bore za plasman u četvrtfinala. Obzirom da samo najbolje ekipe glavne runde, želimo im dobru igru, i naravno, dobre rezultate.

Raspored pogledajte ovdje, u nadi za lijepim vijestima :)

RK Maksimir-Pastela 15:16 10:17 20:19 20:15 17:11 25:15 - 4 0 2 107:93 8 3

...:::...:::...:::...:::...:::...:::...:::...

10.04.2009.

Prague Handball Cup 2009Pastelaši su u Češkoj krenuli zaista dobro. Odigrano je ukupno 10 utakmica u svim kategorijama, imali smo samo dva minimalna poraza.

Sutra je u Pragu drugi dan turnira, u kojem se odigravaju ostale utakmice po grupama i želimo dečkima da nastave s dobrim rezultatima.

08.04.2009.

Prague Handball Cup 2009Podmladak Maksimir Pastele u ovim trenucima krenuo je put Praga, na 18. uskršnji Prague Handball Cup, koji igračima Pastele postaje već tradicionalan.

Praški uskršnji turnir održava se redovno od 1992. godine i do sada je na njemu sudjelovalo 78,360 igrača u 5,224 ekipa iz 39 zemalja Europe, Azije, Amerike i Afrike.

Ove godine očekuje se da će na turniru nastupiti 389 ekipa, a Maksimir Pastela odlazi u Prag sa 3 ekipe - dječaci A (1990–1991), dječaci C (1994–1995) i dječaci D (1996–1997).

Želimo im puno sportskog uspjeha (i dobre zabave), a rezultate ovog prestižnog turnira pročitajte na našim stranicama.

21. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
MAKSIMIR PASTELA - BEDEKOVČINA 31:36 (14:23)

…što smo ga izgađali na posljednjoj utakmici. Iako je gostujući RK Bedekovčinagolman Granić apsolutno klasa za sebe, nakon 18 (riječima: osamnaest) promašaja s linije šest metara, glavni razlog za poraz i gubitak drugog mjesta na tablici moramo tražiti isključivo u našim redovima.

Bila je to prva prava utakmica za nas ove polusezone i prvi poraz. Iako konačan rezultat pokazuje samo pet razlike za goste, većinu utakmice bilo je i 8-9 razlike, a to smanjenje rezultat je jedinog svijetlog trenutka svih 60 minuta. Prolaznu ocjenu kod nas zaslužuju krila Kapitarić i Blažević koji se, iako je jedan od najmlađih, već pokazao kao vrijedan član seniorske ekipe. Naši golmani skupili su 17 obrana, a s obzirom da smo primili 36 golova, jasno je da je igra u obrani prva na redu za popraviti. Kod gostiju, osim već spomenutog Granića, treba istaknuti i Dragićevića s devet i Copota s osam pogodaka.

Do kraja sezone ostalo je pet utakmica i mi ne možemo biti slabiji od četvrtog mjesta. Naravno da ni drugo (koje bi moglo donijeti dodatne kvalifikacije za drugu ligu) još nije izgubljeno, ali za to više ne ovisimo sami o sebi. Slijede Uskrsni praznici, a sljedeća stepenica je uvijek neugodna ekipa Dubovca u gostima kojoj je uvijek najslađe otkinuti bodove vodećim ekipama. A među njima smo i mi...

Veliki pozdrav Igli!!!

Sastav: Habuš 2, Lukežić 1, Jurić 4, Blažević 5, Ciglenečki, Matić 6, Golić 3, Galić, Zirdum, Kurilić 3, Mijić, Kozar, Vuksanović 3, Kapitarić 4 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

3HRL

Nekoliko kola 3HRL odigrano je, a vaši izvjestitelji malo su se ulijenili i uz malu dozu manjka vremena - vijesti nije bilo. Stoga, sada slijedi (vrlo) kratki pregled proteklih kola.

29.03.2009.
20. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
MOSLAVINA 2 : MAKSIMIR PASTELA 28:30 (9:17)

RK Moslavina

Iz Kutine se vraćamo s bodovima, iako pri prvom pogledu na rezultat ne izgledaju lagano osvojeni. Međutim, nakon što smo u prvom poluvremenu relativno lako došli do značajnije razlike, u drugom poluvremnu priliku za veću minutažu dobio je podmladak Pastele, kojeg su momci iz Kutine ipak nadigrali. U zadnjim minutama utakmice prva ekipa održala je rezultat, koji se na kraju jedini broji.

Sastav: Habuš 4, Bistrović, Lukežić 6, Jurić 4, Blažević 2, Ciglenečki, Matić 5, Golić 4, Galić 1, Zirdum, Mijić, Kozar, Kapitarić 4 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

22.03.2009.
19. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
MAKSIMIR PASTELA : DUGO SELO 1955 39:34 (18:15)

RK Dugo Selo

Pasteli uvijek neugodan protivnik, priredio nam je ne baš laganu utakmicu i, na kraju, zasluženu pobjedu. Tijekom utakmice bilo je preokreta rezultata, ponajviše zato što obrana nije funkcionirala na razini kako treba. Pohvala raspoloženom Habušu, koji je dobro razigravao Jurića i Golića, i oteo par lopti (iako ih je par i nesmotreno izgubio :)), te Matiću kao najboljem strijelcu utakmice s 10 golova.

Sastav: Habuš 4, Lukežić 4, Jurić 7, Blažević 2, Ciglenečki, Matić 10, Golić 7, Semren, Galić 1, Zirdum, Mijić, Kozar, Vuksanović 2, Kapitarić 2 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

14.03.2009.
18. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
CROATIA OSIGURANJE 3 : MAKSIMIR PASTELA 26:37 (13:17)

Relativno lagana utakmica, u kojoj su priliku za igru dobili svi igrači na klupi.

Sastav: Bistrović 1, Lukežić 11, Jurić 4, Blažević 2, Ciglenečki 2, Matić 3, Golić 2, Semren 2, Galić 3, Zirdum, Rusan, Mijić, Kozar, Kapitarić 7 Trener: Mesnik

08.03.2009.
17. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
MAKSIMIR PASTELA - MEDVEŠČAK KONICA MINOLTA 2 33:33 (18:18)

Bez puno priče, jedna od onih utakmica kada usprkos trudu ne ide sve kako se zamisli.

Sastav: Biluš, Habuš, Bistrović 1, Lukežić 8, Jurić 6, Blažević, Ciglenečki 3, Matić 9, Golić 2, Semren, Galić, Ribić, Mijić, Kapitarić 4 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

3HRL: Trener odlučio loviti rekorde u klubu ...

01.03.2009.
16. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE

GAZA - MAKSIMIR PASTELA 14:36 (4:13)

Na utakmicu koja završi sa preko 20 razlike, u biti, i ne treba trošiti puno riječi. Utakmicu smo odigrali kao gosti na na vlastitom terenu, iako nam je u posljednje vrijeme, zbog slabog odziva Pastelinih navijača, gotovo svejedno da li igramo doma ili u gostima.

Krenuli smo sa sitnim problemima u prvih par minuta utakmice (prvi gol pao je tek u trećoj minuti, promašen je sedmerac u peto, no i prvi primljeni bio je u 8oj), no tijekom cijele utakmice pokazivali smo nadmoć na terenu. Svijetla točka domaćina bio je njihov prvi golman, kojeg su naši igrači izgađali .. pa, više no što je trebalo. Napad, stoga, nije bio sasvim sjajan (iako nije bio loš!), "tek" 60ak%  - razmazili su me igrači, očekujem bar 70% u ovakvim utakmicama :-)

Opaska o slaboj obrani u prošloj utakmici kao da je došla do ušiju igrača, pa su u prvom poluvremenu dozvolili domaćinima tek 4 gola. Golmani, standardno, na razini zadatka, s 62% obrane, omogućavaju dobre rezultate ekipe. Također, posebno me veseli činjenica da mladi igrači koji su ponikli iz Pasteline škole, a trener im daje povjerenje - to povjerenje opravdavaju i iz utakmicu u utakmicu dokazuju da se bez problema nose sa trećeligaškim seniorima.

Za kraj, iako razlika od 22 gola u seniorskoj službenoj utakmici nije najveća u povijesti Pastele, samo 14 primljenih golova - jest najmanje što smo ikada primili. Zato, treneru, čestitam, i nemam ništa protiv da se rekordi obaraju i dalje ;)

Sastav: Biluš, Habuš 2, Lukežić 7, Jurić 2, Blažević 7, Ciglenečki 2, Matić 3, Golić 2, Semren 2, Galić 2, Mijić 4, Kozar, Vuksanović 3, Kapitarić 1 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

3HRL: Očekivana pobjeda ...

22.02.2009.
14. KOLO 3. HRL - SREDIŠTE
MAKSIMIR PASTELA - PETRINJA 2 43:30 (22:14)

RK PetrinjaUtakmica je započela (pa i završila) kako je i bilo za očekivati, 6:0 u prvih 6 minuta, i u nastavku rezultat održavan i lagano povećavan do samog kraja utakmice.

Napad solidan (70% realizacije), što pokazuje i broj zabijenih golova. No, činjenica da golmani imaju prilike obraniti 30ak lopti u cijeloj utakmici (Zirdum 21 u 40ak minuta), i da uprkos tome primimo 30 golova govore da obrana još malo šteka, no bit će prilike za popraviti i to.

U sljedećoj utakmici dočekujemo goste iz Karlovca, no bit ćemo "gosti na svojem terenu", budući da se u prvom dijelu zamijenilo domaćinstvo. Rezultat - očekujemo sličan.

Sastav: Habuš 1, Lukežić 8, Jurić 2, Blažević 6, Ciglenečki 2, Matić 3, Golić 5, Galić 4, Zirdum, Mijić 4, Šteković-Šutić 1, Kozar, Vuksanović 2, Kapitarić 5 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

15.02.2009.

FAŠNIČKI TURNIR U SAMOBORU

RK RudarU nedjelju, 15.02.2009, sudjelovali smo sa ekipama '98 i '99 godišta na turniru u mini rukometu u Samoboru. Dečki su pokazali koliko su naučili i napredovali u svom treniranju i igranju te su ostvarili zavidne rezultate.

Ekipa '98 godišta plasirala se četvrtfinale te je tu zaustavljena od ekipe Karlovca, dok je ekipa '99 godišta ispala nakon skupine zbog lošije gol razlike sa ekipama Moslavca i Medveščaka.

Na turniru nije nastupio Bruno koji se dan ranije ozbiljno ozlijedio u utakmici kadetske lige, te nam je njegova pomoć jako nedostajala, ali su ostali dečki svojom borbenošću nadomjestili njegov izostanak. Brunu puno pozdravljamo i želimo mu brz oporavak.

Zahvaljujemo se i roditeljima na dobrom i glasnom navijanju, i neka samo tako nastave!

Na turniru su nastupili: Filip P., Dino, Patrik O, Josip. Mihael, Karlo, Karlo, Adrian, Ivan, Filip M., Gregor, Patrik P., Ronald, Luka, Marko i Franjo, te treneri Josip, Tomo i Antonio.

Maksimir Pastela - Moslavac 10:11

Slike sa turnira pogledajte na Fašnički turnir u Samoboru za "miniće".

3HRL: Prvi je test novi trener uspješno položio ...

15.02.2009.
MAKSIMIR PASTELA - IVANIĆ 2 42:26 (19:13)

Prvu utakmicu proljetnog dijela sezone dočekali smo, priznajem, s laganim strahom, jer, jedno su prijateljske, a drugo službene utakmice. A ekipa Ivanića u jesenskom dijelu sezone pokazala je da nije ekipa koju treba podcijeniti.

Strah je međutim ispao neopravdan. Iako su gosti došli oslabljeni za pokojeg igrača, nakon 5:0 u petoj  minuti pokazali smo da smo odlučili niti ne dozvoliti da gosti pomisle da bi iz Martinovke mogli otići s bodovima. Igra dečkiju iz Ivanića, pa i prema njihovim riječima, nije bila pretjerano inspirativna, u nekim dijelovima i nešto grublja, no bez obzira na to niti u jednom trenutku nismo dozvolili da se rezultat imalo promijeni.

Pohvaliti treba Lukežića, koji se pokazao kao dobra kapitalizacija prije proljetnog dijela sezone, i, već standardno izvrsnog Zirduma na golu, koji kao da ne želi otići doma bez 50ak% realizacije u obrani.

Sastav: Habuš 2, Bistrović, Lukežić 16, Jurić 3, Blažević 3, Ciglenečki 2, Matić 3, Golić 6, Galić 1, Zirdum, Mijić 1, Šteković-Šutić 1, Kozar, Kapitarić 4 Trener: Mesnik, Pomoćni trener: Galić

Završene pripreme

Pripreme za proljetni dio sezone, prilično aktivne i naporne, završile su, s relativno dobrim uspjehom. Osim gotovo svakodnevnih treninga, dečki su od početka godine (pripreme su započele u prvom tjednu siječnja) odigrali više prijateljskih utakmica, s raznovrsnim protivnicima.

Rezultati su pokazali da usprkos pomanjkanju nekih članova, ekipa dobro "klapa" s novim trenerom, i čak i sa mladim igračima relativno dobro stoji.

Nastavak sezone izazov je za trenera i klub, budući da, iz osobnih razloga neki igrači neće nastaviti s igrom u proljetnom dijelu (Mateljan, Kurilić, Karačić), te priliku da pokažu kako su odrastali u klubu imaju i mlađi igrači Pastele.

Rezultati pripremnih utakmica:

11.02.2009. Maksimir Pastela - KTC 38:36 (18:18)
Maksimir Pastela - Rudar
21.01.2009. Požega - Makismir Pastela 25:32 (14:17)
18.01.2009. Maksimir Pastela - Odema 48:40 (22:10/40:28)
14.01.2009. Maksimir - Maksimir Pastela 27:35 (11:13)
11.01.2009. Maksimir Pastela - Medveščak KM 54:32 (18:13/39:26)

Promjene u igračkom i trenerskom sastavu seniorske ekipe ...

U nastavak sezone vodstvo kluba odlučilo je ući s nekim promjenama. Tako se igračkom sastavu, na poziciji lijevog krila, pridružio Ivan Lukežić. Rođeni Karlovčanin, dosadašnji igrač Dubovca i najbolji strijelac ove polusezone, svoju će rukometnu karijeru nastaviti u redovima Pastelaša, te mu ovim putem želimo dobrodošlicu.

Prije početka proljetnog dijela sezone došlo je i do promjene trenera. Nakon suradnje s gospodinom Brankom Kordićem, kojim se ovim putem zahvaljujemo na svemu što je učinio za klub, trenersku palicu preuzeo je Josip Mesnik - Joža. Nakon uspješne igračke karijere, te višegodišnjeg treniranja mlađih dobnih uzrasta, odlučio je preuzeti novi izazov - treniranje seniora.

Obzirom da je Joža član Pastele od njenih samih početaka, motiva za uspješnim radom u klubu sigurno mu ne nedostaje. A činjenica da je u klub, s mladim Pastelašima, donio već 5 trofeja pruža nam optimizam, a njemu svakako i izazov da dokaže da slične, pa i bolje rezultate može postići i u radu sa starijim generacijama.