I HRL sjever 21.kolo, RK MAKSIMIR PASTELA - MRK SESVETE 24:26 (9:15)

RK MAKSIMIR PASTELA - MRK SESVETE 24:26 (9:15)

U derbiju prvenstva izgubili smo od Sesveta.Već prije početka utakmice dvorana je bila ispunjena do posljednheg njesta i sve je bilo

spremno za veliku utakmicu. Imali smo veliki motiv da pobijedimo trenutno prvoplasiranu ekipu. Ušli smo dobro u utakmicu .Igrali smo dobro u obrani,ali isto tako su i gosti igrali dobru i agresivnu obranu tako da nam napad nije bio tećan i raznovrsan. U takvoj igri dugo je na semaforu stajao rezultat 3:3. U drugom dijelu prvog poluvreneba Sesvete se odvajaju na osjetnu razliku .Mi smo ipak prvi popustili. Neke naše dobre šuteve je pročitao njihov golman ,a obrana nam je popustila u odnosu na sam početak utakmice. Poluvrijeme završava sa šest razlike za Sesvete.Već kad su svi mislili da će to biti jednosmjerna utakmica mi nalazimo zadnje atome snage i borimo se tokom čitavog drugog poluvremena da sustignemo zaostatak. Uspijevamo u tri navrata doći na minus dva gola.Dva puta imamo loptu za minus jedan,ali to je bilo sve od nas. Izgubili smo utakmicu nakon više od dvije godine na domaćem terenu ali možemo bit ponosni na pristup i borbenost. Da je još malo bilo kapaciteta da uz sav taj naboj i htijenje uključimo glavu tj da smo uspjeli više razmišljat u toku igre malo bolje kombinirat sigurno bi bio rezultat povoljniji za nas. Čestitke igračima obje ekipe na pravom derbiju i publici na korektnom navijanju.

Sastav:Perić,Bilušić,Blažević,Jurić,Turkalj,Pandža,Dujmić,Šola,Matoic,KrndeljGrgurić,Magdić,Šalić,KurtOdobašić,Češi.Trener:Zrnić