PROPOZICIJE NATJECANJA

Preuzmi Propozicije natjecanja

• Rukometni turnir "MAKSIMIR ROST ŠPORT 2013" u organizaciji RK MAKSIMIR-PASTELA održati će se od subote do ponedjeljka, 15. - 17.lipnja 2013. godine.
  • Na turniru pravo nastupa imaju igrači u tri starosne kategorije: dječaci rođeni 1998. i mlađi, dječaci rođeni 2000. i mlađi, te dječaci rođeni 2002. i mlađi.
  • Sve utakmice se igraju u športskoj dvorani MIOC (XV gimnazija), Zagreb.
  • Svi igrači moraju imati vjerodostojan dokument za utvrđivanje godišta igrača, (đačka knjižica, putovnica ili natjecateljska iskaznica) u svakom trenutku odigravanja turnira.
  • Svaka ekipa može prijaviti 16 igrača u zapisnik.

• Ako dva ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje na slijedeći način:
    - u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici;
    - ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici;
    - ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao više pogodaka.
    - ako je sve gore navedeno identično, onda će se pristupiti ždrijebu.
  • Za sve ostalo vrijede Propozicije natjecanja HRS-a.
  • Utakmice u konkurenciji dječaka rođenih '98 i mlađe igra se loptom veličine 2, a kod dječaka '00 i mlađe loptom 1, a kod dječaka '00 i mlađe loptom 0. Igra se službenom loptom koju osigurava organizator turnira.
  • Za sve ekipe osigurani su obroci i sokovi.
  • Osigurane su pokali i nagrade za tri prvoplasirane ekipe, te za najboljeg igrača, strijelca, golmana, trenera, te nagrada za fair-play..

ANTO JOSIĆ – 095/9001-959.

• Sve utakmice sude suci Zbora rukometnih sudaca Zagreb.
  • KAZNE - crveni karton dobiven zbog grubog nesportskog ponašanja (trenera, igrača, službenih predstavnika), naspram službenih osoba, protivničkog ili svojeg igrača, automatski povlači minimalno 1 utakmicu neigranja. Odluke o kaznama donositi će disciplinska komisija u sastavu Marko Brezić, Anto Josić, Jira Ivan. U slučaju nastavka nesportskog ponašanja, uslijedit će udaljavanje istog sa športskog terena i dvorane, a može se donijeti i odluka o isključenju ekipe iz daljnjeg natjecanja.
  • U grupama u prvom krugu, te u razigravanja u utakmicama za 3. do 9. mjesto nema time outa (u daljnjem tekstu TO), a u utakmicama finala i polufinala svaka ekipa ima po jedan TO u trajanju od 30 sek po svakom poluvremenu. Kod isključenja ne zaustavlja se vrijeme. U razigravanju za plasman u slučaju neriješenog rezultata izvode se sedmerci, po 3 sedmerca svaka ekipa, a ako je rezultat i nakon toga neriješen, pobjednik će se dobiti ždrijebom.
  • Molimo sve klubove da maksimalno poštuju satnicu i raspored igranja utakmica, te moraju biti najmanje 30 minuta prije utakmice u dvorani. Sve ekipe su dužne prijaviti sastav 30 minuta prije utakmice na info pultu, gdje će se provjeravati godišta igrača i ispravnost iskaznica.
  • U toku natjecanja klubovi će redovito dobivati biltene sa rezultatima i tablicama, koji će također biti izvješeni i na info-pultu.
  • Sve ekipe za svaku utakmicu moraju imati dvije garniture dresova. U slučaju istih boja dresova, dresove mijenja drugo imenovana ekipa. Početni udarac uvijek ima prvo imenovana ekipa, osim na utakmicama sa dva poluvremena.
  • Sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokumente sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.
  • Ekipa koja sumnja u godište, tj. identitet bilo kojeg igrača, odmah po odigranom susretu uputit će pismenu žalbu vodstvu natjecanja, koje će odmah donijeti odluku koja je konačna. Zbog toga sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokument sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.
  • Ekipa koja nastupi sa starijim igračem bit će automatski izbačena sa natjecanja i prijavljena uredovnici HRS-a.
  • U toku turnira, u dvorani će biti otvoren VIP salon, u koji mogu ući samo osobe sa akreditacijom. Svaka ekipa ima pravo na dvije akreditacije (trener i službeni predstavnik).
  • Svlačionice su protočne i služe samo za presvlačenje. Ekipe imaju na raspolaganju sedam svlačionica. Ekipe svoje stvari nose sa sobom u dvoranu.

ORGANIZATOR NATJECANJA NE ODGOVARA ZA NESTALE ILI OTUĐENE OSOBNE PREDMETE I DOKUMENTE SUDIONICIMA NATJECANJA I NJIHOVIM PRATEĆIM OSOBAMA, TE ZA BILO KAKVU NASTALU ŠTETU VAN ILI U DVORANI, TE PRIJE, ZA VRIJEME I POSLIJE NATJECANJA.

SISTEM NATJECANJA:

98 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluje 8 ekipa, koje su podijeljene u 2 grupa sa po 4 ekipe.

GRUPA A: ZG DUBRAVA, POLET, METALAC, MEDVEŠČAK

GRUPA B: DOL TKI HRASTNIK, MAKSIMIR-PASTELA I, DUNDO BEARS, MAKSIMIR-PASTELA II

• Sistem natjecanja je izrađen po Bergeru.
  • Igra se svatko sa svakim unutar grupe, u trajanju 2x15 minuta, bez TO, sa jednom minutom isključenja. Utakmice polufinala i finala igraju se 2x15 minuta, sa TO i 1 minutom isključenja. Utakmice za plasman od 3 do 9 mjesta igraju se 2x15 minuta, bez TO sa 1 minutom isključenja.
  • Nakon odigranih utakmica po grupama, razigravanje se igra na sljedeći način: dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe po sistemu A1-B2, B1-A2 igraju polufinale Poraženi iz polufinala igraju za 3. mjesto, a pobjednici finale.
  • Razigravanje od 5. do 8. mjesta, zadnje dvije plasirane ekipe; A3-B4, A4-B3. Poraženi igraju za 7. mjesto,a pobjednici za 5. mjesto.

00 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluje 10 ekipa, koje su podijeljene u 2 grupa sa po 5 ekipe.

GRUPA A: MAKSIMIR-PASTELA, CO ZAGREB II, KRKA, IVANIĆ, UMAG

GRUPA B: CO ZAGREB I, MAKSIMIR-PASTELA II, DUBRAVA, PAVLEKI, ZG DUBRAVA

• Za 5. mjesto igraju A3-B3, za 7. mjesto igraju A4-B4, te za 9. mjesto igraju A5-B5.

02 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluje 8 ekipa, koje su podijeljene u 2 grupe sa po 4 ekipe.

GRUPA A: ZG DUBRAVA, POLET, ZAGREB 2, RUGVICA,

GRUPA B: ZAGREB 1, MAKSIMIR-PASTELA, PAVLEKI, IVANIĆ

• Za 5. i 7. mjesto se razigrava na način da igraju A3-B4 i A4-B3, te pobjednici igraju za 5. mjesto i poraženi za 7. mjesto.