Propozicije natjecanja

• Rukometni turnir "MAKSIMIR - McDONALD'S - 2006" u organizaciji RK MAKSIMIR-PASTELA i Zagrebačkog rukometnog saveza, održati će se od petka do nedjelje, 10., 11. i 12.veljače 2006. godine.

• Na turniru pravo nastupa imaju igrači u dvije starosne kategorije: dječaci rođeni 1990. i mlađi, te dječaci rođeni 1992. i mlađi.

• Sve utakmice se igraju u dvije športske dvorane: u športskoj dvorani "Martinovka",Miramarska bb, Zagreb, (sva tri dana), te u športskoj dvorani Ekonomskog fakulteta,Kennedyev trg 5, Zagreb, (u subotu od 7,30 – 16,00 sati).

• Svi igrači moraju imati vjerodostojan dokument za utvrđivanje godišta igrača, (đačka knjižica, putovnica ili natjecateljska iskaznica) u svakom trenutku odigravanja turnira.

• Svaka ekipa može prijaviti 16 igrača u zapisnik.

• Ako dva ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje na slijedeći način:
    - u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici;
    - ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku datih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici;
    - ako je razlika datih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao više pogodaka.
    - ako je sve gore navedeno identično, onda će se pristupiti ždrijebu.

• Za sve ostalo vrijede Propozicije natjecanja HRS-a.

• Utakmice u konkurenciji dječaka rođenih '90 i mlađe igra se loptom veličine 2, a kod dječaka '92 i mlađe loptom 1. Igra se se službenom loptom koju osigurava organizator turnira.

• Za sve ekipe osigurani su sendviči i sokovi.

• Osigurane su pokali i nagrade za tri prvoplasirane ekipe, te za najboljeg igrača, strijelca, golmana i trenera.

SAŠA MARTINIĆ 098/175-39-10.

• Sve utakmice sude suci Zbora rukometnih sudaca Zagreb.

• KAZNE - crveni karton dobiven zbog grubog nesportskog ponašanja (trenera, igrača, službenih predstavnika), naspram službenih osoba, protivničkog ili svojeg igrača, automatski povlači minimalno 1 utakmicu neigranja. Odluke o kaznama donositi će disciplinska komisija u sastavu Boris Dvoršek, Saša Martinić i Hrvoje Stipanović. U slučaju nastavka nesportskog ponašanja, uslijedit će udaljavanje istog sa športskog terena i dvorane, a može se donijeti i odluka o isključenju ekipe iz daljnjeg natjecanja.

• U grupama u prvom krugu nema time outa (u daljnjem tekstu TO), a u razigravanju svaka ekipa ima po jedan TO u trajanju od 30 sek po svakom poluvrijemenu. Kod isključenja ne zaustavlja se vrijeme. U razigravanju za plasman u slučaju neriješenog rezultata izvode se sedmerci, po 3 sedmerca svaka ekipa.

• Molimo sve klubove da maksimalno poštuju satnicu i raspored igranja utakmica, te moraju biti najmanje 30 minuta prije utakmice u dvorani. Sve ekipe su dužne prijaviti sastav 30 minuta prije utakmice na info pultu, gdje će se provjeravati godišta igrača i ispravnost iskaznica.

• U toku natjecanja klubovi će redovito dobivati biltene sa rezultatima i tablicama, koji će također biti izvješeni i na info-pultu.

• Sve ekipe za svaku utakmicu moraju imati dvije garniture dresova. U slučaju istih boja dresova, dresove mijenja drugo imenovana ekipa. Početni udarac uvijek ima prvo imenovana ekipa, osim na utakmicama sa dva poluvremena.

• Sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokumente sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.

• Ekipa koja sumnja u godište, tj. identitet bilo kojeg igrača, odmah po odigranom susretu uputit će pismenu žalbu vodstvu natjecanja, koje će odmah donijeti odluku koja je konačna. Zbog toga sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokument sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.

• Ekipa koja nastupi sa starijim igračem bit će automatski izbačena sa natjecanja i prijavljena uredovnici HRS-a.

• U toku turnira, u dvorani će biti otvoren VIP salon, u koji mogu ući samo osobe sa akreditacijom. Svaka ekipa ima pravo na dvije akreditacije (trener i službeni predstavnik).

• Svlačionice su protočne i služe samo za presvlačenje. Ekipe imaju na raspolaganju sedam svlačionica. Ekipe svoje stvari nose sa sobom u dvoranu.

ORGANIZATOR NATJECANJA NE ODGOVARA ZA NESTALE ILI OTUĐENE OSOBNE PREDMETE I DOKUMENTE SUDIONICIMA NATJECANJA I NJIHOVIM PRATEĆIM OSOBAMA, TE ZA BILO KAKVU NASTALU ŠTETU VAN ILI U DVORANI, TE PRIJE, ZA VRIJEME I POSLIJE NATJECANJA.

SISTEM NATJECANJA:

90 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluje 14 momčadi, koje su podijeljene u 3 skupine, 2 skupine po pet, te jedna po četiri ekipe.

GRUPA A: POREČ, MAKSIMIR-PASTELA, BJELOVAR, AGRAM MEDVEŠČAK, DUGO SELO
GRUPA B: EKOL IVANČICA, DUBROVNIK, VIROVITICA, ŽUPANJA
GRUPA C: TROGIR, USK KRAKOWIAK, ZAGREB, IVANIĆ, GORICA

• Sistem natjecanja je izrađen po Bergeru.
  • Igra se svatko sa svakim unutar grupe. Sve utakmice u grupi igraju se 1x25 minuta, sa jednom minutom isključenja, bez TO. Utakmice polufinala, finala i za treće mjesto igraju se 2x15 minuta, sa TO i 1 minutom isključenja. Utakmice za plasman od 5 do 13 mjesta igraju se 1x15 minuta, bez TO sa 1 minutom isključenja.

• Nakon odigranih utakmica po grupama, razigravanje se igra na sljedeći način: 3 prvoplasirane ekipe i najbolje drugo plasirana ekipa igraju polufinale po sistemu B1 - C1, A1 - najbolji drugi. Poraženi igraju za 3. mjesto, a pobjednici finale. Za 5. mjesto igraju dva preostala drugo plasirana. Za 7. mjesto igraju dva najbolje treće plasirana. Za 9. mjesto igraju preostali treće plasirani i najbolji četvrti. Za 11. mjesto igraju dva preostala četvrto plasirana. Za 13. mjesto igraju A5 - C5.

• Najbolji drugo, treće, četvrto plasirani određuju se na temelju osvojenih bodova u grupama, a ako je broj bodova isti, uzima se u obzir ukupna gol razlika, a ako je i to isto tko je dao više golova. Ako je sve gore navedeno isto prilazi se ždrijebanju, s time da se u grupama A i C brišu rezultati sa peto plasiranim.

92 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluju 24 ekipe, koje su podijeljene u 6 grupa sa po 4.

GRUPA A: ZAMET, ZG DUBRAVA, DUBROVNIK, VIROVITICA
GRUPA B: POŽEGA, EKOL IVANČICA, GORICA, DOL TKI HRASTNIK
GRUPA C: PRELOG, IZVIĐAČ, FENIKS, IVANIĆ
GRUPA D: KRKA, AGRAM MEDVEŠČAK, SAN SPORT, CETINKA
GRUPA E: ZAGREB, BJELOVAR, VOGOŠĆA, SESVETE
GRUPA F: DUGO SELO, POREČ, PAVLEKI, MAKSIMIR PASTELA

• Igra se svatko sa svakim unutar grupe, u trajanju 1x25 minuta, bez TO, sa jednom minutom isključenja. Nakon odigranih utakmica po grupama najboljih osam igra A finale, a preostalih šesnaest B finale.

FINALE A

• U finale A idu 6 prvoplasiranih i dva najbolja druga. Oni formiraju 2 grupe sa po 4 ekipe.
    GRUPA 1: E1, A1, B1, NAJBOLJI DRUGI
    GRUPA 2. F1, D1, C1, DRUGI NAJBOLJI DRUGI.
  • Igra se svatko sa svakim unutar grupe. Trajanje utakmica je 1x20 minuta, sa minutom isključenja, sa TO. Pobjednici grupa igraju finale, a dva drugo plasirana igraju za treće mjesto. Poredak ostalih određuje tablica, odnosno broj osvojenih bodova u grupama, a ako je broj bodova isti, uzima se u obzir ukupna gol razlika, a ako je i to isto tko je dao više golova. Ako je sve gore navedeno isto prilazi se ždrijebanju. Utakmice finala i za treće mjesto igraju se 2x15 minuta, sa TO, sa 1 minutom isključenja.

FINALE B

• Finale B čine preostalih 16 momčadi, a to su: preostala četiri drugo plasirana, šest trećeplasiranih i četvrto plasiranih iz grupe. Tih 16 ekipa su podijeljene u četiri grupe sa četiri ekipe, unutar kojih igraju svatko sa svakim.
    GRUPA 1: TREĆI NAJBOLJI DRUGI, A3, E3, C4.
    GRUPA 2: ČETVRTI NAJBOLJI DRUGI, B3, A4, D4
    GRUPA 3: PETI NAJBOLJI DRUGI, C3, F3, E4.
    GRUPA 4: ŠESTI NAJBOLJI DRUGI, D3, B4, F4.
  • Četiri prvo plasirane ekipe iz tih grupa igraju polufinale po sistemu prvi iz grupe 1 sa prvim iz grupe 4, i prvi iz grupe 2 s prvim iz grupe 3. Pobjednici igraju finale.
  • Utakmice B finala igraju se 1x15 minuta, bez TO, sa jednom minutom isključenja, osim u finalu gdje ima TO. Poredak ostalih određuje tablica, odnosno broj osvojenih bodova u grupama, a ako je broj bodova isti, uzima se u obzir ukupna gol razlika, a ako je i to isto tko je dao više golova. Ako je sve gore navedeno isto prilazi se ždrijebanju.