Propozicije natjecanja

• Rukometni turnir "MAKSIMIR-McDONALD'S 2007" u organizaciji RK MAKSIMIR-PASTELA, održati će se u subotu i nedjelje, 06. i 07. siječnja 2007. godine.

• Na turniru pravo nastupa imaju igrači u jednoj starosnoj kategoriji: dječaci rođeni 1992. i mlađi.

• Sve utakmice se igraju u športskoj dvorani "Martinovka", Miramarska bb, Zagreb.

• Svi igrači moraju imati vjerodostojan dokument za utvrđivanje godišta igrača, (đačka knjižica, putovnica ili natjecateljska iskaznica) u svakom trenutku odigravanja turnira.

• Svaka ekipa može prijaviti 16 igrača u zapisnik.

• Ako dva ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje na slijedeći način:
    - u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici;
    - ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici;
    - ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao više pogodaka.
    - ako je sve gore navedeno identično, onda će se pristupiti ždrijebu. .

• Za sve ostalo vrijede Propozicije natjecanja HRS-a.

• Utakmice u konkurenciji dječaka '92 i mlađe loptom 2. Igra se službenom loptom koju osigurava organizator turnira.

• Za sve ekipe osigurani su sendviči i sokovi.

• Osigurane su pokali i nagrade za tri prvoplasirane ekipe, te za najboljeg igrača, strijelca, golmana i trenera.

SMJEŠTAJ: Berislav Černjavski i Tomislav Senčić

Sve utakmice sude suci Zbora rukometnih sudaca Zagreb.

• KAZNE - crveni karton dobiven zbog grubog nesportskog ponašanja (trenera, igrača, službenih predstavnika), naspram službenih osoba, protivničkog ili svojeg igrača, automatski povlači minimalno 1 utakmicu ne igranja. Odluke o kaznama donositi će disciplinska komisija u sastavu Josip Šourek, Davorin Pančić, Goran Perić. U slučaju nastavka nesportskog ponašanja, uslijedit će udaljavanje istog sa športskog terena i dvorane, a može se donijeti i odluka o isključenju ekipe iz daljnjeg natjecanja.

• U grupama u prvom krugu nema time outa (u daljnjem tekstu TO), a za poredak za 3., 5., 7 mjesto i u polufinalima i finalu svaka ekipa ima po jedan TO u trajanju od 30 sek po svakom poluvremenu. Kod isključenja ne zaustavlja se vrijeme. U razigravanju za plasman u slučaju neriješenog rezultata izvode se sedmerci, po 3 sedmerca svaka ekipa..

• Molimo sve klubove da maksimalno poštuju satnicu i raspored igranja utakmica, te moraju biti najmanje 30 minuta prije utakmice u dvorani. Sve ekipe su dužne prijaviti sastav 30 minuta prije utakmice na info pultu, gdje će se provjeravati godišta igrača i ispravnost iskaznica.

U toku natjecanja klubovi će redovito dobivati biltene sa rezultatima i tablicama, koji će također biti izvješeni i na info-pultu.

• Sve ekipe za svaku utakmicu moraju imati dvije garniture dresova. U slučaju istih boja dresova, dresove mijenja drugo imenovana ekipa. Početni udarac uvijek ima prvo imenovana ekipa, osim na utakmicama sa dva poluvremena.

• Sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokumente sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.

• Ekipa koja sumnja u godište, tj. identitet bilo kojeg igrača, odmah po odigranom susretu uputit će pismenu žalbu vodstvu natjecanja, koje će odmah donijeti odluku koja je konačna. Zbog toga sve ekipe u svakom trenutku moraju imati dokument sa slikom, kojim mogu dokazati identitet, pripadnost i godište svakog igrača.

• Ekipa koja nastupi sa starijim igračem bit će automatski izbačena sa natjecanja i prijavljena uredu HRS-a.

• U toku turnira, u dvorani će biti otvoren VIP salon, u koji mogu ući samo osobe sa akreditacijom. Svaka ekipa ima pravo na dvije akreditacije (trener i službeni predstavnik).

• Svlačionice su protočne i služe samo za presvlačenje. Ekipe imaju na raspolaganju pet svlačionica. Ekipe svoje stvari nose sa sobom u dvoranu.

ORGANIZATOR NATJECANJA NE ODGOVARA ZA NESTALE ILI OTUĐENE OSOBNE PREDMETE I DOKUMENTE SUDIONICIMA NATJECANJA I NJIHOVIM PRATEĆIM OSOBAMA, TE ZA BILO KAKVU NASTALU ŠTETU VAN ILI U DVORANI, TE PRIJE, ZA VRIJEME I POSLIJE NATJECANJA.

SISTEM NATJECANJA:

92 GODIŠTE

• Ukupno sudjeluje 8 ekipa, koje su podijeljene u 2 grupe sa po 4 ekipe.

GRUPA A: A1, A2, A3, A4
GRUPA B: B1, B2, B3, B4

• Sistem natjecanja je izrađen po Bergeru.

• Igra se na način da igra svatko sa svakim unutar grupe, u trajanju 1x25 minuta, bez TO, sa jednom minutom isključenja.

• Prva dva plasirana iz grupe A i grupe B igraju polufinala i to ( A1:B2 i A2:B1). Poraženi iz polufinalnih susreta igraju za 3. mjesto, a pobjednici igraju finale. Za preostala mjesta za plasman se igra na slijedeći način:

• za 5. mjesto A3:B3

• za 7. mjesto A4:B4

Poredak u grupama određuje tablica, odnosno broj osvojenih bodova u grupama, a ako je broj bodova isti: uzima se u obzir međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, zatim se uzima u obzir gol razlika. Ako je i razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao više pogodaka. Ako je sve gore navedeno identično, onda će se pristupiti ždrijebu. Utakmice finala i polufinala, kao i utakmice za plasman za 3., 5., 7. mjesto igraju se 2x20 minuta, sa TO, po jedan po poluvremenu, sa 1 minutom isključenja,. Utakmice u grupi igraju se 1X25 minuta, bez TO i sa jednom minutom isključenja. .